Bedava Sohbet Odaları İle Tanış


Mavi Sohbet Odaları yeni insanlar tanımanıza etkileşim kurmanızı güçlendirir. Her yerden girişin sağlandığı sitemizde sohbet et kişilerle tanış!
kullanici
sifre

Karabük Sohbet

Karabük ülkemizin Karadeniz Bölgesinde bulunan şirin bir ildir. Her Karadeniz şehrinde olduğu gibi buranın insanları da samimi ve içtendir. Sizlerde Karabük sohbet odamızda bu samimiyeti ve sıcaklığı eksiksiz olarak bulabilirsiniz. Her ne kadar ulaşım biraz zorlu olsa da yol üzerinde karşılaşacağınız manzaralar sizleri mutlu etmeye yetecektir. Tatilciler tarafından cok tercih edilen bir rotada olsa da henüz tam olarak keşfedildiği söylenemez. Özellikle bu il sınırları içerisinde bulunan Safranbolu ve Eskipazar isimli ilçeleri tarihe verdiği önem ve onları korumak için sarf ettiği emek ile bilinmektedir. Dünyaca unlu olan Safranbolu evlerinin en eskileri 200 ile 300 yıllık olup, yöre halkı ve yetkililer tarafından günümüze kadar korunmayı başarabilmişler. Karabük’te bulunan bu evleri dünyaca unlu kılan en belirgin özelliklerin başında mimarisinin yani sıra kapılarında bulunan çift tokmak uygulaması ve dış avlu duvarının sokak tarafında bulunan çeşmeleridir.

Çift tokmak kavramı bize Osmanlıdan kalma bir mirastır ve kapı üzerinde biri büyük, biri küçük olan iki tokmak ile gerçekleştirilir. Bu tokmakların büyük olanı erkekler, diğerine oranla daha küçük olanı da hanımlar için kapıya konmuş olup, ev halkına gelen kişinin bir erkek mi yoksa hanim mi olduğunu haber vermek amaçlı kullanılmıştır. Dış avlu duvarının sokak kısmında duran çeşme ise ev halkının kendi için ayırdığı suyu o esnada yoldan gecen ve o suya ihtiyaç duyan kişi ile paylaşma alışkanlığından ileri gelmektedir. Sizlerde online ve ücretsiz bir şekilde Karabük sohbet 78 odasını ziyaret ederek o samimi ve içten dostlukları yeniden yasayabilir ve yasatabilirsiniz.Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Chat Rulet
04 Mayıs 2021
Sohbet Club
28 Nisan 2021
Koyu Sohbet
28 Nisan 2021
Skype Sohbet
23 Eylül 2020