Bedava Sohbet Odaları İle Tanış


Mavi Sohbet Odaları yeni insanlar tanımanıza etkileşim kurmanızı güçlendirir. Her yerden girişin sağlandığı sitemizde sohbet et kişilerle tanış!
kullanici
sifre

Gaziantep Sohbet

Kültürlerin buluşma noktası Gaziantep bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sizler de sitemizi ziyaret ederek Gaziantep sohbet odalarında ülkenin hatta dünyanın bir çok yerinden kişiler ile tanışabilirsiniz. Gaziantep’i tanımayan yoktur herhalde. Hem tarihiyle hem de sahip olduğu güzelliklerle dillere destan bu şehir kendi adından özellikle gastronomi alanında oldukça sik bir şekilde bahsettirmekte. Bu yöreye ait olan bir çok lezzeti ülkemize ve dünyaya tanıtmakta oldukça başarılı olan bu şehir, bir çok lezzeti de tescilletmeyi basarmış durumda. Unesco ‘ Yaratıcı şehir Ağı ‘ listesine dahil edilen bu şehir ülkemizde bu özelliğe sahip tek şehirdir. Bu listede toplamda 18 kadar şehir olduğu göz önünde bulundurulacak olursa aslında damak lezzeti olarak ne kadar başarılı bir şehir olduğunu anlamak pek de zor değil. Et yemeklerinin nasıl dillere dolandığını anlatmaya gerek yok ancak bu şehre her gidenin mutlaka tattığı ve asla vazgeçemediği tek lezzet olan baklava artık dünyaya da mal olmuş durumda. Günümüzde dahi geleneksel yöntemlerle hazırlanan baklavayı bir tadan tekrar tekrar tatmak istiyor.

Elbet bunda hala günümüzde de ahilik yöntemi ile yetiştirilmeye devam eden kalfa ve çırakların unlu ustalarının da etkisi oldukça fazla. Eğer bu şehre yolunuz düşerse mutlaka bu muhteşem lezzeti tatmalısınız. Sonrasında damağınızda kalan o yoğun tatlılık hissinden kurtulmak için eski yapılarla dolu olan eski Gaziantep’in sokaklarında gezerken bir sokak kahvecisinde duraklayarak daha önce hiç duymamış olabileceğiniz bir çayı tatmakta fayda var. Zahter çayı çok bilinmese de en az baklava kadar lezzeti ile aklinizi başınızdan alabilecek bir tat. Bu tatlar elbette geçmişten günümüze gelen lezzetler ve bu denli güzel olmalarının en büyük sebebi bu yörede yasayan insanların çok uzun zamanlardan bu yana buralardan gecen medeniyetlerden öğrendiklerini unutmamalarından kaynaklanıyor. Küreselleşen dünyada sizlerde artık ücretsiz olarak Gaziantep Sohbet sitesini ziyaret ederek chat yapabilir ve online bir şekilde yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Chat Rulet
04 Mayıs 2021
Sohbet Club
28 Nisan 2021
Koyu Sohbet
28 Nisan 2021
Skype Sohbet
23 Eylül 2020