logo
kadınlarla sohbet

Gülümseyin

Her gün gördüğünüz dostlarınıza bugün,yarın onları gördüğünüzde bir gülümseyiverin bakın neler değişiyor
Küçük kız hüzünlü bir yabancıya gülümsedi.Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu

Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı.
Hemen bir not yazdı yolladı Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki her öğlen yemek yediği lokantada garson kıza yüklü bir bahşiş bıraktı. Garson kız ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu Akşam eve giderken kazandığı paranın bir parçasını her zaman köşe başında oturan fakir adamın şapkasına bıraktı Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki İki gündür boğazından aşağı lokma geçmemişti Karnını doyurduktan sonra bir apartman bodrumundaki tek göz odasının yolunu ıslık çalarak tuttu. Öyle neşeliydi ki bir saçak altında titreyen köpek yavrusunu kucağına alıverdi

Küçük köpek gecenin soğuğundan kurtulduğu için mutluydu Sıcak odada bir o yana bir bu yana koşturup durdu
Gece yarısından sonra apartmanı dumanlar sardı Bir yangın başlıyordu.Dumanı koklayan köpek öyle bir havlamaya başladı ki önce fakir adam uyandı sonra bütün apartman halkı Anneler babalar dumandan boğulmak üzere olan yavrularını kucaklayıp ölümden kurtardılar Bütün bunların hepsi ama hepsi beş kuruşluk bir maliyeti bile olmayan bir tebessümün sonucuydu.

Bir önceki yazımda « makalem var.
543 kez okundu 2 yorum Sohbet
ETİKETLER :


Yorumlar (2 Yorum)

  • Küçük bir gülümsemenin insanlar üzerinde büyük ve olumlu bir etkisi vardır. Bu etki hem gülümseyen hem de gülümsenen kişilerin üzerinde gerçekleşir. Güler yüz ilişki ve iletişimlerimizin anahtarıdır ve tüm kalp kapılarını açar. İnsan gülümsemeyle kendi iç dünyasını samimiyetini niyetini açıkça ifade eder. İnsanın gerçek dünyası gülümsemesiyle açığa çıkar. Gelkeyfim.com Burda gülüşlerimizi paylaşalım :)))))

  • Gülmek hepimiz için şüphesiz en eğlenceli şeydir içten bir gülümseme ne dert ne tasa bırakır insanda. En mutsuz anımızda bi gülümseme herşeyi unutturabilir 🙂 Beraber gülmek için sizi de gelkeyfim.com’ a bekliyoruz (:

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?